دولت سیزدهم سرعت عمل خوبی در مدیریت کرونا داشت

عضو کمیسیون بهداشت و درمان با ارزیابی مثبت عملکرد دولت در مدیریت کرونا بر لزوم استمرار اقدامات پیشگیرانه در برابر این بیماری در کشورتاکید کرد.

1401/02/27
|
10:20

فاطمه محمدبیگی با اشاره به عملکرد وزارت بهداشت در زمینه مدیریت کرونا اظهار کرد: وزارت بهداشت دولت سیزدهم در مدیریت کرونا به ویژه حوزه واکسیناسیون کامل مردم خیلی خوب عمل کرد و سرعت عمل خوبی در تهیه واکسن و اجرای واکسیناسیون سراسری داشتند.

وی گفت: با توجه به کاهش آمار ابتلا و همچنین فوتی‌های کرونا در کشور به لطف خدا در حال طی کردن روزهای سفید هستیم که این دستاورد مرهون تلاش مدافعان سلامت است؛ با تلاشی که این عزیزان کردند و امنیت خاطری که در خانواده‌ها ایجاد شده است این روزها شاهد شکل‌گیری مشاغل جدید و فعال شدن مجدد اقتصاد کشور هستیم.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به هشدار اپیدمیولوژیست‌ها (همه‌گیر شناس‌ها) درباره استمرار کرونا در دنیا خاطرنشان کرد: اپیدمیولوژیست‌ها می‌گویند که بحران کرونا همچنان ادامه دارد؛ بنابراین ساده‌انگاری و عادی انگاری در این حوزه ممنوع است و باید همچنان اقدامات پیشگیرانه را رعایت کنیم و نسبت به وردو بیماری از مرزها حساس باشیم. باید کلونی‌های بیماری در نقاط مختلف کشور شناسایی شوند و نباید اجازه دهیم که چون در حال حرکت به وضعیت سفید هستیم از رصد بیماری رها شویم.

دسترسی سریع