صبحانه‌ای كه شما را خوش اندام می‌كند سلامت

یك متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: مصرف برخی از مواد غذایی در وعده صبحانه باعث لاغری می‌شود.

1398/11/19
|
11:32

نرگس جوزدانی متخصص تغذیه و رژیم درمانی درباره فواید مصرف میوه و سبزیجات در صبحانه بزرگسالان، گفت: طبق تحقیقات انجام شده روی افراد، مصرف میوه‌ها، آبمیوه‌های طبیعی و سبزیجات در صبحانه به علت داشتن ویتامین ث موجب انرژی زیاد و سرحالی در افراد می‌شود و همچنین به جذب بهتر آهن غذای كودك هم كمك می‌كند.


جوزدانی گفت: به علاوه این نوع ویتامین در میوه و سبزیجات گاهی اوقات موجب تمركز بیشر در افراد هم می‌شود.
او در ادامه گفت: برخی از میوه‌ها مانند موز سرشار از پتاسیم و فیبر هستند كه این مواد مغذی موجب كاهش اشتها شده و از پرخوری افراد هم جلو گیری می‌كنند.


مصرف میوه در وعده صبحانه كودكان

جوزدانی در ادامه اظهار كرد: كودكان به تمام ویتامین‌ها نیاز دارند پس بهتر است والدین میو‌ها و سبزیجات را حتما در وعده صبحانه فرزند خود قرار دهند.


این متخصص تغذیه و رژیم درمانی درباره فواید استفاده از میوه و صبحانه در كودكان بیان كرد: میوها سرشار از فیبرها هستند كه این ماده مغذی موجب رشد كودكان شده به همین علت بهتر است والدین میوها و آب‌میوها را در وعده صبحانه كودك خود قرار دهند.

او گفت: ویتامین ث در میوه‌ها موجب انرژی بیشتر و همچنین جذب بهتر آهن غذا در كودكان می‌شود.
او توصیه كرد: كودكان در فصل سرما علاقه‌ایی به میل كردن میوه‌ها ندارند در این هنگام والدین بهتر است اب‌میوه‌های طبیعی را جایگزین میوه‌ها و سبزیجات در صبحانه فرزند خود كنند.


جوزدانی یادآوری كرد: كودكان در سنین پایین‌تر ممكن است به میوه علاقه ایی نداشته باشند. كه مادران می‌تواند با استفاده از میوه‌ها سس تهیه كنند و در كنار میوه كودك خود قرار دهند تا كودكان با سس میوه در وعده صبحانه میوه مصرف كنند.


این متخصص تغذیه و رژیم درمانی در پایان تصریح كرد: والدین گرامی علاوه بر تهیه اب‌میو‌های طبیعی و سس‌های میوه می‌توانند میوه‌ها را برش كوچك داده و به شكل‌های بامزه در آورند. و در مقابل كودك خود با خلال یا چنگال كوچك در وعده صبحانه قرار دهند.( استفاده از خلال یا چنگال بستگی به سن كودك دارد.)


دسترسی سریع