عرضه 500 محصول فناورانه حوزه سلامت در فن بازار

معرفی 3 تیم برتر مسابقه دانشجویی در 7 بهمن

1399/11/07
|
08:07

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی تهران از عرضه 500 محصول فناورانه در فن بازار ملی سلامت خبر داد و گفت: در حاشیه ششمین همایش و فن بازار سلامت از برترین‌های مسابقه دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی تقدیر خواهد شد.

علی صحرائیان امروز در افتتاحیه ششمین همایش و فن بازار ملی سلامت با بیان اینکه این همایش با شعار "دانشگاه و فناوری در خدمت صلح، سلامت و توسعه در 3 بخش "فن بازار"، "پنل‌های تخصصی" و "مسابقه دانشجویی" برگزار می‌شود، افزود: در بخش پنل‌ تخصصی 10 نشست با تمرکز بر کووید-19 و فناوری‌های مرتبط با آن برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به برگزاری مسابقه دانشجویی در این همایش، اظهار کرد: طی اعلام فراخوان عمومی تیم‌های دانشجویی از دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور در این رویداد شرکت کردند و این تیم‌ها در یک دوره آموزشی یک ماهه حضور یافتند و پس از داوری 19 تیم برای ورود به مرحله مسابقه‌ای این رویداد انتخاب شدند.

صحرائیان با بیان اینکه مرحله مسابقه‌ای این رویداد امروز دوشنبه و فردا سه‌شنبه 6 و 7 بهمن ماه در حاشیه ششمین همایش و فن بازار ملی برگزار می‌شود، ادامه داد: افتتاحیه این مسابقه فردا سه شنبه 7 بهمن ماه برگزار می‌شود و به 3 تیم برتر جوایزی اهدا خواهد شد.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به آغاز به کار فن بازار ملی سلامت، توضیح داد: این فن بازار به صورت مجازی برگزار می‌شود. این فن بازار دارای 12 سالن "سازمان‌های کارفرمایی"، "صندوق‌های سرمایه گذاری"، "مراکز رشد و شتابدهنده‌ها"، "سالن اختصاصی کووید-19"، "تجهیزات و ملزومات پزشکی"، "تجهیزات و مواد و ملزومات آزمایشگاهی"، "محصولات دارویی"، "محصولات طبیعی و طب سنتی"، "محصولات بیوتکنولوژی"، "خدمات سلول درمانی و محصولات بافتی"، "خدمات سلامت و سلامت الکترونیک" و "خدمات بهداشتی و محیط زیست" است.

وی با تاکید بر اینکه در این فن بازار 300 غرفه حدود 500 محصول فناورانه را عرضه می‌کنند، خاطر نشان کرد: در این بخش 18 غرفه از سازمان‌های کارفرمایی، 7 غرفه مربوط به صندوق‌های سرمایه گذاری، 39 غرفه مربوط به مراکز رشد و شتابدهنده ها، 37 غرفه مربوط به محصولات مرتبط با بیماری کووید-19، 51 غرفه مربوط به تجهیزات و ملزومات پزشکی، 32 غرفه مربوط به تجهیزات، مواد و ملزومات آزمایشگاهی و 19 غرفه مربوط به محصولات دارویی است.

به گفته معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی تهران، 19 غرفه این فن بازار مربوط به محصولات دارویی، 16 غرفه مربوط به محصولات طبیعی و طب سنتی، 17 غرفه مربوط به محصولات بیوتکنولوژی، 12 غرفه مربوط به خدمات سلول درمانی و محصولات بافتی و 34 غرفه مربوط به خدمات سلامت و سلامت الکترونیک می‌شود.

دسترسی سریع