نحوه مصرف ویتامین D برای مقابله با کرونا

کتر زهرا عبداللهی، مدیر دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت گفت: به دلیل اینکه منایع غذایی فقیر از ویتامین دی هستند، وزارت بهداشت بر اساس بخشنامه هایی که در حال اجراست توصیه به مصرف یک عدد قرص 50 هزار واحدی ویتامین D به صورت ماهانه

1398/12/28
|
16:44

برای گروه سنی 12 سال به بالا کرده است و این میزان برای گروه سنی 2 تا 12 سال به مصرف هر دو ماه یک عدد قرص 50 هزار واحدی ویتامین D توصیه شده است.
دکتر زهرا عبداللهی در گفتگو با رادیو سلامت گفت : نکته مهم این است که این ویتامین باید مطابق بخشنامه ها مصرف شود. ماهانه مصرف 1 مکمل 50 هزار واحدی کافی است و باید از مصرف دوز بالاتر پرهیز شود.
مصرف خودسرانه استفاده از این مکمل موجب مسمومیت می شود. ویتامین دی اصولا برای تقویت سیستم دفاعی بدن می شود ولی مصرف بیش از اندازه نتیجه عکس دارد و موجب تضعیف سیستم ایمنی بدن می شود.
وی افزود: به جز ویتامین دی ویتامین های دیگر نیز نقش مهمی در سیستم دفاعی بدن دارند مانند ویتامینC و A که برای ویتامین C توصیه می شود از طریق مصرف منابع تازه میوه و سبزیجات این نیاز برطرف شود.
مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت در پاسخ به این سوال که مصرف ویتامین دی در زنان باردار باید چگونه باشد گفت: مکمل ویتامین D در خانم های باردار باید به صورت روزانه در دوز 1000 واحدی مصرف شود.

دسترسی سریع