«مادرانه» از انتظار شیرین مادران می گوید

با توجه به اهمیت فرزندآوری، دانستنی های لازم در رابطه مادر و كودك، تولد فرزند و مهارتهایی كه مادر باید از دوران قبل از بارداری و بعد از تولد نوزاد به كارگیرد، برنامه «مادرانه» روی آنتن رادیو سلامت می رود.

1403/03/13
|
19:24

مادران نقش مهمی در سلامت روان فرزند خود دارند زیرا نیازهای اولیه كودك را تامین كرده و با فرزند خردسال خود پیوندی مطمئن ایجاد می‌كنند. از این رو، شبكه رادیویی سلامت برنامه «مادرانه » را با رویكردی تحولی و با محوریت جوانی و جمعیت در جدول پخش خود قرار داده است.

«مادرانه» برنامه ای از گروه بهداشت و تندرستی رادیو سلامت، یك مجله مادر وكودك است كه به صورت یك دایرالمعارف می خواهد نكات لازم را در خصوص فرزندآوری و فرزندپروری در اختیار مخاطبان خود كه خانواده های ایرانی هستند، قرار دهد. برنامه سازان در این برنامه رادیویی پا به پای بانوان جوان همراه و هم قدم هستند تا در كنار تجربه شیرین دوران بارداری، درباره مادری كردن صحبت كنند.
توجه به دوران قبل از بارداری، دوران حاملگی و جنینی،دوران نوزادی و رسیدگی به كودك در برنامه «مادرانه» مورد نظر است، كه توسط كارشناسان با تجربه از جمله دكتر «سهیلا امینی مقدم» متخصص زنان و زایمان فلوشیپ سرطان زنان و دكتر «مریم نورزاده»، فوق تخصص زنان، زایمان و نازایی و فلوشیپ طب مادر و جنین به آنها پرداخته می شود.
این برنامه رادیویی در بخش های مختلف به موضوعات سلامت جسم و سلامت روان حوزه مادر و كودك می پردازد؛ موضوعاتی از قبیل لزوم فرزند اوری،امادگیهای لازم برای باردارشدن ،40 هفته بارداری، گزارشی از مراكز بهداشت، تغذیه مادر وكودك، سبك زندگی و بیماریهای كودكان و...‌‌
برنامه «مادرانه» به تهیه كنندگی «فاطمه بی تقصیرفدافن» و گویندگی «رویا كاظمی» ، هماهنگی الهام بوجارنژاد چهارشنبه هر هفته، از گروه بهداشت وتندرستی  از ساعت 8 و 5 دقیقه به مدت 45 دقیقه، از موج اف.ام ردیف 102 مگاهرتز تقدیم شنونده های صدای دانش، نشاط و آرامش می شود.

دسترسی سریع