ایران جان؛ همراه با مردم پای صندوق های رای

برنامه ایران جان با موضوع مشاركت حداكثری مردم در انتخابات به ویژه همراهی قشر فرهیخته و نخبگان به عنوان یك مسئولیت اجتماعی از 8صبح تا22 روی آنتن شبكه تخصصی سلامت می رود.

1402/12/09
|
12:42

این برنامه حاصل مشاركت 4 گروه برنامه ساز سلامت روان، خانواده، سلامت اجتماعی و سلامت جسم و تندرستی است.
در ایران جان مربوط به گروه خانواده به تهیه كنندگی مرتضی میلانی و گویندگی مسعود خواجه وند بخشهایی چون "تو و من ماهستیم" در قالب وكس پاپ با موضوع من رای میدهم،"صفحه آخرشناسنامه من"با محوریت رای اولی ها،"برای ایران"با محتوی گفتگو با مسئولان بهداشت و سلامت در خصوص مسئولیت اجتماعی و "پرچم سه رنگ"با موضوع اقلیتهای دینی و انتخابات ارائه می شود. یك مستند كوتاه با نام اولین انتخابات ایران هم به بررسی اولین انتخابات كشور در دوره قاجار پرداخته است.

شنوندگان در ایران جان مربوط به گروه سلامت اجتماعی رادیو سلامت به تهیه كنندگی یوسف فرجی، سردبیری فاطمه شهبازی و گویندگی فیروزه آدابی و دكتر حسین سامی می توانند بخش هایی همچون سوگندنامه، مجلس قوی، باماییم بشنونند. رویكرد این گروه ترغیب و تشویق مردم پای صندوق های رای است. همچنین از حضور قشر پزشكان و كادر سلامت و مشاركت شان در انتخابات گزارش پخش می شود و بخشی از گزارش ها هم به رای اولی ها اختصاص دارد. مرجان قندی و مصطفی دایی گزارشگران این بخش ها هستند.

در ایران جان مربوط به گروه سلامت روان و معنوی به تهیه كنندگی سهیلا باقری، گویندگی رویا كاظمی و دكترحامد مهتدی ارتباط با استان ها پیرامون آماده سازی صندوق رای برقرار می شود. ارتباط با وزارت كشور هم از دیگر بخش هاست. اولین گزارش این بخش با حرم امام رضا (ع) شروع می شود. بخش های نمایشی با محوریت هجو غرب و غربزدگی، رصد رسانه های بیگانه و ... پخش می شود. در برنامه دو كارشناس حضور هستند.

در ایران جان مربوط به گروه بهداشت و تندرستی به تهیه كنندگی حسین فنایی و گویندگی رضا شجاعی و فرشته قربانی به نقش مردم و حضور موثرشان در انتخابات كشور پرداخت می شود. همچنین به این موضوع پرداخت می شود كه واگذاری انتخاب چه عواقبی به دنبال دارد. گزارش از ستاد انتخاباتی و تهییج مردم به انتخابات از دیگر بخش هاست.

دسترسی سریع