معجزه قدم زدن در روز

همه می‌دانند كه پیاده‌روی چه حسن‌هایی دارد؛به طوری كه در مطالعه جدیدی آمده است كه روزانه با 8 هزار و 800 قدم (معادل 6 كیلومتر) پیاده‌روی می‌توانید خطر مرگ و میر زودرس و ابتلا به بیماری‌های قلبی را از خود دور كنید.

1402/11/07
|
12:39

بسیاری از ما دوست داریم كه فرصتی برای پیاده روی پیدا كنیم. از بین ما، كسانی كه در شهرهای بزرگ زندگی می‌كنند و سبك زندگی مدرن‌تر دارند، می‌دانند كه با كاهش پیاده روی و فعالیتهای فیزیكی، خطرات زیادی در كمین سلامتی آنهاست. داشتن تحرك و ورزش روزانه و یك پیاده روی ساده منظم می تواند خطرات بعضا جبران ناپذیر این بی تحركی را خنثی كند.

با بیش از 6 هزار قدم می‌توان اتفاقاتی رقم زد.درست است كه بسیاری از افراد، معتقدند، پیاده‌روی زیر 12 هزار قدم، پیاده‌روی نیست؛اما در مطالعه جدید آمده است كه روزانه با 8 هزار و 800 قدم (معادل 6 كیلومتر) پیاده‌روی می‌توانید خطر مرگ و میر زودرس و ابتلا به بیماری‌های قلبی را از خود دور كنید. این اولین مطالعه‌ای است كه میزان ایده‌آل گام‌هایی را كه باید در روز بردارید، اندازه‌گیری می‌كند و نشان می‌دهد كه فعالیت بدنی كوتاه‌مدت هم می‌تواند احتمال بیماری‌های قلبی و مرگ زودرس را به حداقل برساند.

افزایش تعداد گام، تضمین سلامت
این طور كه محققان می‌گویند، برای بسیاری از افراد، پیاده‌روی 7 هزار تا 9 هزار قدم در روز، آسان‌تر از 10 هزار قدم به نظر می‌رسد، از طرفی افزایش تعداد گام‌های روزانه به اندازه 500 قدم، فواید پیاده‌روی را به طور چشمگیری افزایش می‌دهد. كافی است هربار مدت‌زمان پیاده‌روی خودتان را تقریباً 10 دقیقه (حدود هزار قدم) بیشتر كنید. با به‌كارگیری این مهم، شما با هر میزان آمادگی بدنی می‌توانید به تدریج گام‌های روزانه خودتان را افزایش دهید، نه اینكه به یكباره 10 هزار قدم یا بیشتر را هدف قرار دهید. حتی افزودن كمترین تعداد قدم‌ها در طول یك پیاده‌روی ارزشمند است و سلامت شما را ارتقا می‌دهد.

دسترسی سریع