هدیه یك مزرعه سالم

برنامه از مزرعه تا سفره روزهای چهارشنبه ساعت 13 و 15 دقیقه روانه آنتن می شود و شنوندگان می توانند همپای تكامل و رشد محصولات از مزرعه حركت كنند تا شنونده مسیر تولید یك محصول غذای تا رسیدن به سفره باشند.

1402/11/04
|
10:27

فاطمه بی تقصیر، تهیه كننده برنامه از مزرعه تا سفره در این باره توضیح داد: شناسایی و معرفی محصولات سالم به مصرف كنندگان از مزرعه تا سفره، دغدغه ما در این برنامه است. همچنین آشنایی مصرف كننده با محصولات كشاورزی و اهمیت تغذیه ای آنها در این برنامه با ارتباط تلفنی كارشناسان مختلف مورد توجه قرار می گیرد.

این تهیه كننده اشاره كرد: این برنامه هر بار به معرفی یكی از محصولات غذایی از مزرعه تا سفره می پردازد. بر همین اساس مخاطبان شنونده صحبتهای كارشناس كشاورزی را درباره سلامت كاشت، داشت و برداشت محصولات متنوع كشاورزش هستند. پرداختن به موضوع بسته بندی محصول و ورود آن به بازار تا رسیدن به سفره خانوار بخش دیگر برنامه را تشكیل می دهد.سفره سالم هدیه یك مزرعه سالم است.

وی ادامه داد: در برنامه از مزرعه تا سفره همپای تكامل و رشد محصولات از مزرعه حركت می كنیم تا مسیر تولید یك محصول غذایی را تا رسیدن به سفره طی كنیم. در این مسیر آنچه اهمیت دارد سلامتی و ایمنی محصول است. شما در روزهای چهارشنبه ساعت 13:15 دقیقه می توانید از موج اف ام ردیف 102 مگاهرتز برنامه از مزرعه تا سفره رو بشنوید. این برنامه از تولیدات گروه بهدات و تندرستی است و امروز چهارشنبه چهار بهمن ماه به موضوع نگهداری محصولات كشاورزی بعد از برداشت صحبت خواهیم كرد. مجری كارشناس برنامه فیروزه آدابی است و آیتم سازان مژگان واعظیان و سینا شاملو جانی بیك هستند. كارشناس برنامه دكترمهدی نیكخواه رئیس گروه صنایع تبدیلی و غذایی موسسه آموزش و ترویج جهاد كشاورزی است.

بی تقصیر در پایان توضیح داد: برنامه از مزرعه تا سفره شامل بخش های مختلف همچون لقمه خبر، برداشت چهارده صفر دو (معرفی تولیدكنندگان نمونه)، پزشك مزرعه، سفره گرد ( گردش در ایران و معرفی محصولات به نام، ایمنی غذا، دانش سلامت سفره (تولید محصولات دانش بنیان) است.

دسترسی سریع