به سلامتی خونه زندگی

سارا شریفی كه تهیه كنندگی برنامه خونه زندگی را به عهده دارد با اعلام اینكه این برنامه با رویكرد تحكیم بنیان خانواده تولید می شود، تاكید كرد كه این برنامه روز دوشنبه دوم بهمن ماه به موضوع تعلل كردن در زندگی می پردازد.

1402/11/02
|
12:01

یكی از مفاهیمی كه رسانه‌ملی در قالب برنامه‌های متعدد رادیویی و تلویزیونی كار می‌كند و برایش اولویت دارد، مبحث خانواده و تحكیم بنیان خانواده است. رادیو سلامت هم به عنوان شبكه تخصصی در تلاش است در قالب برنامه‌های متنوع به این مفاهیم بپردازد.یكی از برنامه‌های این شبكه «خونه‌ زندگی» است كه با رویكرد تحكیم بنیان خانواده هر روز غیر از روزهای جمعه از رادیو سلامت پخش می‌شود.

سارا شریفی، یكی از تهیه كنندگان برنامه خونه زندگی در این باره گفت: این برنامه با ساختار نمایشی و با اهداف تربیتی و آموزشی و با محوریت موضوعی آموزش مهارت‌های زندگی، همسرداری، فرزندپروری، مدیریت اقتصادخانواده و فرزندآوری به صورت‌زنده تهیه و پخش می‌شود.

وی توضیح داد: برنامه خونه‌زندگی هر روز از ساعت 10و 30دقیقه پخش می‌شود. یك هفته در میان من و مسعود حسنی تهیه‌كنندگان برنامه هستیم. این برنامه قدمت چند ساله دارد. خونه‌زندگی، یك برنامه تركیبی حول موضوعات خانواده است و ما در قالب نمایش، مباحث و مشكلات خانواده‌ها را مطرح می‌كنیم. در واقع نگاه ما به چنین مباحثی از دیدگاه روان‌شناسی است.

شریفی با اشاره به اینكه شنوندگان مباحث خانواده را در قالب نمایش دنبال می كنند، ادامه داد: علیرضا تابان و شیرین روستایی بازیگران این برنامه هستند و ما در قالب نمایش سعی داریم تا راهكارهای درست را به مخاطبان ارائه بدهیم. این برنامه روز دوشنبه دوم بهمن ماه به موضوع تعلل كردن در كار اختصاص دارد. موضوع برنامه برگرفته از یكی از احادیث امام محمد تقی (ع) هست كه فردا میلاد ایشان است.

وی در پایان توضیح داد: برنامه شامل آیتم های مختلف است كه آیتم كتابخانه به معرفی كتاب اختصاص دارد. در بخش درمانگاه مهر موضوعات پزشكی را مورد بررسی قرار می دهیم. همچنین نكات خانه داری و نكات زندگی سالم از دیگر آیتم های برنامه خونه زندگی محسوب می شود.

دسترسی سریع