صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شبکه رادیویی سلامت در ایام نوروز سال 1396 برنامه های متنوع و شادی را برای مخاطبان صدای دانش، نشاط و آرامش در نظر گرفته است.

به گزارش روابط عمومی رادیو سلامت، برنامه های شبکه رادیویی سلامت در ایام نوروز به شرح زیر است:
ویژه برنامه صبحگاهی نوروز رادیو سلامت با عنوان «پا به پای بهار» هر روز از ساعت 10:10 به مدت 110 دقیقه تقدیم شنوندگان می شود. این برنامه یک مجله نوروزی صبحگاهی با بخش های متنوع و شاد به موضوعاتی همچون تغذیه سالم در نوروز؛ دید و بازدید؛ سال نو به همراه خانواده و بزرگترها؛ ارتباط با پلیس راه، هواشناسی، اطلاع رسانی جاده ای؛ معرفی مکانهای تفریحی و نقاط گردشگری استانها؛ گزارش از راهیان نور؛ آداب و رسوم در نوروز؛ پزشک خانواده؛ روزجمهوری اسلامی ایران؛ روزطبیعت؛ آداب سفر؛ راههای رسیدن به نشاط واقعی ارتباط موثر با سالمندان؛ مشارکت خانواده؛آرامش در سفر؛ اهمیت مطالعه و ... خواهد پرداخت.
هفت سین سلامت (ویژه برنامه تحویل سال)، 30 اسفند ماه از ساعت 11 به موضوعاتی از قبیل آغاز سال نو به همراه خانواده و بزرگترها؛ گزارش از راهیان نور؛ ارتباط با استانها و مراکز مذهبی در لحظات سال تحویل؛ پیام نوروزی مقام معظم رهبری و ریاست محترم جمهور؛ گزارش از بیمارستانها؛ اورژانس؛ خانه سالمندان؛ آسایشگاه معلولان؛ گلزار شهدا؛ دعای سال تحویل؛ ترانه های بهاری؛ خاطرات نوروزی؛ سفره سلامت؛ سخن سلامت و ... می پردازد.
ویژه برنامه عصرگاهی نوروز «به سمت بهار» هر روز از ساعت 17 به مدت 120 دقیقه یک مجله نوروزی عصرگاهی با بخش های متنوع و شاد همچون پزشک قطار، هواشناسی، ترافیک جاده ای، آقا سفر، کوپه خنده، ایستگاه آشنایی، ایستگاه آخر، رستوران، قطار، ایستگاه سوغاتی، گزارش از شهرستانها، روزهای دور از خانه و ... است.
برنامه شبانگاهی «پشت پلک صبح» هر شب از 30 دقیقه بامداد با حضور کارشناسان به موضوعاتی از قبیل طرح موضوعات متناسب با روزهای پایانی سال، سال تحویل و تعطیلات نوروزی: خانه تکانی دلها، قشنگ ترین خاطره شما از مهر مادری چیست؟، مهارتهای خوب زندگی کردن، مواظب باشید مغزتان هنگ نکند، صله رحم کجای زندگیتون قرار داره، سال نو نگاه نو، در زندگیتون به چه چیزهایی افتخار می کنید؟، تاثیر مثبت رفت و آمدهای فامیلی در افزایش انرژی و سرمایه اجتماعی، چگونه از شب نشینی های ایام تعطیل بیشتر بهره ببریم؟، همه با هم برای پیشرفت ایران خواهد پرداخت.
برنامه «خودمونی» هر روز از ساعت 9:15 به مدت 30 به گفتگوی صمیمانه با کادر پزشکی با طرح پرسش نسخه نوروزی خواهد پرداخت.
برنامه «سفره نوروزی» هر روز از ساعت 12:10 به مدت 35 به موضوعاتی از قبیل تغذیه سالم در ایام نوروزی؛ کسب روزی حلال؛ بررسی رژیم های غذایی مناسب برای بیماران خاص؛ تغدیه مناسب در سفر و سفره های بین راهی؛ استفاده از ظروف مناسب برای سفر و گردش های روزانه؛ معرفی کتاب؛ قطعه نمایشی با موضوع: تغذیه صحیح در نوروز و سفرهای نوروزی و ... می پردازد.
برنامه «کوله بار» هر روز از ساعت 19:20 به مدت 10 دقیقه به معرفی شهرهای مختلف و مناطق دیدنی و آثار باستانی خواهد پرداخت.
برنامه «سلامت در عصر حجر» هر روز از ساعت21:50 به مدت 7 یکی از برنامه های طنز نوروزی رادیو سلامت است.
«تا بیکران»برنامه اذانگاهی ظهر و «تسبیح صبح» برنامه اذانگاهی صبح، «آرام جان» برنامه اذانگاهی مغرب هر روز متناسب با ایام نوروز و شروع سال جدید روی آنت رادیو سلامت خواهد رفت.
برنامه «مداد رنگی های کودکی» هر روز از ساعت 9:50 به مدت 5 دقیقه روایتی از خاطرات کودکی از نوروز می پردازد.
گفتنی است، اطلاع رسانی در خصوص وضعیت جاده ها و هواشناسی؛ ارتباط با پلیس راه؛ هواشناسی؛ و اطلاع رسانی جاده ای نیز هر روز در رادیو سلامت پرداخته می شود.

مرتبط با این خبر

  • اهمیت آموزش مهارت های زندگی به فرزندان

  • معاون آموزشی وزارت آموزش و پرورش : توجه به تکالیف فعالیت محور و دوری از تکالیف طاقت فرسا

  • بررسی بهداشت وسایل نقلیه عمومی در روز جهانی بهداشت محیط

  • اهمیت تغییر الگوی مصرف آب در جوامع بشری

  • با خواص میوه های پاییزی آشنا شویم

  • بررسی راه های پیشگیری از هاری در "مجله پزشکی"

  • بررسی مسائل دوران کودکی در "کودک من"

  • خطرات و بیماری های شغل آرایشگری

  • اهمیت شناخت عواطف و احساسات زوجین از یکدیگر

  • ساعت طولانی حضور دانش آموزان در مداس غیر دولتی