صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

معاون صدای سازمان صدا و سیما اظهار داشت: تا زمانی که یک موضوع به دغدغه ملی مبدل نشود و از سوی مردم مورد مطالبه قرار نگیرد، کاری از کار پیش نخواهد رفت.

دکتر حمید شاه آبادی در آیین اختتامیه دومین جشنواره کشوری پیشگیری از سوانح و حوادث با محوریت پویش ملی 30 – 60 با اشارهکه شنیدن خبر گشته شدن 17 هزار نفر در سال قلب هر انسانی را به درد می آورد، گفت: پویش ملی 30-60 امسال قصد داشت تا یک مساله بزرگ و عظیم را در قالب موضوعات محدود و متمایز مورد بررسی و فرهنگ سازی قرار دهد.
وی با اشاره به این که توجه به محدوده 30 کیلومتری مقاصد سفر می تواند گام بزرگی را در راستای کاهش آمار تلفات رانندگی بردارد، عنوان کرد:همیشه جشنواره های مختلف به عدم اقدام موثر در حوزه فعالیت خود متهم می شوند، در حالی که اقدامات مختلف در جشنواره ها می توانن تلنگرهای موثری باشند.
معاون صدای سازمان صدا و سیمادر ادامه افزود: در حال حاضر با توجه به گسترش تعداد خودروها و سیستم های حمل و نقل در کشور و ایجاد نیازهای جدید، دستیابی به آمار تلفات امروز در حوادث رانندگی می تواند نقطه خوبی برای کشور باشد، در حالی که تمامی فعالیت های موجود در این زمینه باید بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته و رو به پیشرفت باشند.
وی با اشاره به این که گفتمان سازی مهم ترین کار رسانه ها است، اظهار داشت: امید است که پویش ملی 30-60 به اندازه کافی و مطلوب تمرکز و توجه مردم را به موضوع حوادث جاده ای جلب کند، چرا که توجه مردم به این موضوع باعث می شود تا مطالبه های بهتر و بیشتری از مسئولین شکل بگیرد.
دکتر حمید شاه آبادی در ادامه تاکید داشت: تا زمانی که یک موضوع به دغدغه ملی مبدل نشود و از سوی مردم مورد مطالبه قرار نگیرد، کاری از کار پیش نخواهد رفت.
وی با اشاره به لزوم افزایش مطالبه گری مردم در حوزه های مختلف کشور، تصریح کرد: خوشبختانه امروزه تمامی دستگاه های مربوط به حوادث ترافیکی به خوبی در مرحله گفتمان سازی این موضوع قرار گرفته اند.
معاون صدای سازمان صدا و سیما افزود: شایسته است که هنرمندان و شخصیت های صاحب نفوذ در کشور در حوزه حوادث ترافیکی و ایجاد گفتمان های مختلف فعالیت های متعدد و موثری را انجام دهند.
وی در خصوص دومین دوره جشنواره کشوری پیشگیری از سوانح و حوادث با محوریت پویش ملی 30 – 60، توضیح داد: دومین دوره از این جشنواره تمرکز خود را فقط به حوادث واقع شده در 30 کیلومتری مقاصد شهرها معطوف کرده است و سعی دارد تا با گفتمان سازی این موضوع را به یک دغدغه ملی تبدیل کند.
حمید شاه آبادی با اشاره به حضور 7 استان کشور در نخستین فعالیت های ایستگاه های سلامت در سطح کشور، توضیح داد: امید است که مرحله آغازین ایستگاه های سلامت در نوروز 98 مسافران را به توقف و استراحت و ادامه سفر تشویق کند.
وی با بیان این که بدون شک مردم برای سلامتی خود هزینه می کنند، تصریح کرد: در حال حاضر لازم است که بخش های خصوصی برای کاهش آسیب حوادث رانندگی در محدود 30 کیلومتری شهرها فعالیت های متعددی را در راستای ارتقای سلامت جامعهانجام دهند.
معاون صدای سازمان صدا و سیما با اشاره به فعالیت دبیرخانه دائمی جشنواره 30-60 در معاونت صدای جمهوری اسلامی ایران، عنوان کرد: شایسته است که در بازه های زمانی مختلف مردم و نهادهای مسئول از دبیرخانه دائمی پویش ملی 30-60 مطالبه گری کنند.
وی در ادامه تاکید داشت: بیمه مرکزی و بیمه ها بهترین سازمان هایی هستند که می توانند با هزینه و حضور در این پویش ملی سرمایه گذاری های متعددی را در راستای کاهش آسیب های مختلف انجام دهند.
حمید شاه آبادی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آغاز فعالیت رادیو سفر، توضیح داد: رادیو سفر به صورت شبانه روزی در ایام نوروزی راه اندازی می شود.
وی ادامه داد: پروژه رادیو سفر در 6 تیم تخصصی چهار ساعته به صورت شبانه روزی در ایام نوروز در خدمت مردم ایران است.

مرتبط با این خبر

  • از کریمه تا کنگو، از گیلان تا سیستان

  • ولادت باسعادت امام رضا علیه السلام مبارک باد

  • ایمنی و استخر

  • در انجام کدام آزمایشها باید ناشتا باشیم؟

  • علائم هشدار دهنده حمله قلبی

  • دهه کرامت گرامی باد

  • جشن روز دختر در رادیو سلامت

  • اقدام رادیو سلامت در راستای طرح ملی کنترل فشار خون

  • این تابستان غرق نشو

  • قوانین استخر