صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

آیین اختتامیه دومین جشنواره کشوری پیشگیری از سوانح و حوادث با محوریت پویش ملی 30-60 در مرکز همایش های بین المللی سازمان صدا و سینما برگزار شد.

به گزارش خبرنگار شبکه رادیویی سلامت/ دومین جشنواره 30-60 صبح دوشنبه 13 اسفندماه امسال در حالی به ایستگاه آخر رسید که به اعتقاد صدیقه اعتماد سعید مدیر شبکه رادیویی سلامت پرونده حوادث نزدیک به شهرها هنوز به پایان نرسیده است.
در این مراسم علاوه بر رییس شبکه رادیویی سلامت، معاون صدای جمهوری اسلامی ایران و استاندار خوزستان و دبیر کل جمعیت هلال احمر و معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رییس اورژانس کشور سخنرانی کردند.
در ادامه این مراسم، نمایش و برنامه های متعددی به تناسب موضوع این جشنواره برگزار شدند که از مهم ترین آن ها می توان به اجرای نمایش رادیویی زنده، موسیقی زنده توسط مجید اخشابی و تجلیل از روسای دانشگاه های علوم پزشکی و تقدیر از برگزیدگان بخش های مختلف پویش 30 – 60 اشاره کرد که علاوه بر فضای داخلی سالن ناصرخسرو در مرکز همایش های صدا و سیما، به صورت زنده و مستقیم از شبکه رادیویی جوان و ایران و شبکه خبر و شما به روی آنتن رفت.
در بخش تجلیل از روسای دانشگاه های علوم پزشکی رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد (دکتر محمدرضا دارابی)، رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان (دکتر سیدمحمد هاشمی)، رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان (دکتر کوروش ساکی) از جانب دومین جشنواره کشوری 30-60 مورد تقدیر و قدردانی قرار گرفتند.
آیین اختتامیه دومین جشنواره کشوری پیشگیری از سوانح و حوادث، با محوریت پویش ملی 30-60 با حضور افراد مختلف، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، هنرمندان به نام و سازمان هایی از جمله جمعیت هلال احمر، اورژانس کشور، وزارت راه و شهرسازی، مدیران شبکه های رادیویی صدای جمهوری اسلامی ایران، معاونت اجتماعی ناجا، فرماندهی، پلیس راهور کشور، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، معاونت فنی سازمان صدا و سیما و سازمان امداد و نجات کشور کار خود را به اتمام رسانید.
در این برنامه دکتر حسین کولیوند با اشاره به این که اصلی ترین سرمایه های ایران در تصادفات جاده ای از بین می روند، گفت: در حال حاضر براساس اعلام سازمان بهداشت جهانی در این به ازای هر 100 هزار نفر 20 نفر در حوادث جاده ای گشته می شوند.
وی با اشاره به راه اندازی نظام اطلاعات مصدومان کشور در سازمان اورژانس ایران، تصریح کرد: امروزه حدود 30 درصد از خدمات اورژانس کشور به حوادث مربوط به ترافیک و جاده ها مربوط می شود.
رییس اورژانس کشور در ادامه تاکید داشت: عدم رعایت ایمنی صحنه های تصادف در بسیاری از مواقع باعث می شود تا یک حادثه ترافیکی به چند حادثه مبدل شوند.

لازم به ذکر است که جشنواره کشوری پیشگیری از سوانح و حوادث با محوریت پویش ملی 30-60 در قالب یک دبیرخانه دائمی در معاونت صدای جمهوری اسلامی ایران با هدف در نظر گرفتن حوادثی فعالیت می کند که در 30 کیلومتری مقاصد سفر واقع می شود.

مرتبط با این خبر

  • هفته سلامت گرامی باد

  • ولادت حضرت مهدی(عج) مبارک باد

  • ولادت حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان مبارک باد

  • روز جهانی هموفیلی گرامی باد

  • نکات مهمی که باید برای حفظ ایمنی در اطراف یک هلیکوپتر رعایت کرد

  • فرا رسیدن اعیاد شعبانیه بر همه عاشقان مبارک باد

  • نحوه تهیه آب آشامیدنی سالم در شرایط بحرانی

  • مبعث رسول اکرم بر همه مسلمانان جهان مبارک باد

  • دوازدهم فروردین، روز جمهوری اسلامی گرامی باد

  • رهبر معظم انقلاب اسلامی سال 1398 را سال «رونق تولید» نامگذاری کردند