برگزاری اولین نشست شورای سیاست گذاری سلامت صدا با حضور رؤسای انجمن‌های علمی کشور

جلسه شورای سیاست گذاری سلامت با حضور معاون صدای رسانه ملی، مدیران ارشد و رؤسای انجمن‌های علمی کشور ساعت 8 صبح امروز مورخ 5 آذر 97 در سالن جلسات معاونت صدا فعالیت خود را آغاز کرد.

1397/09/05
|
15:24

این جلسه با حضور دکتر حمید شاه آبادی معاون صدای رسانه ملی، خانم دکتر صدیقه اعتماد سعید مدیر شبکه رادیویی سلامت، همچنین دکتر ایرج فاضل رئیس کل سازمان نظام پزشکی و رئیس مجمع انجمن‌های علمی پزشکی، دکتر علی نوبخت نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی و دبیر مجمع انجمن‌های علمی و دکتر سید جلیل حسینی دبیر کمیسیون انجمن‌های گروه پزشکی و 51 نفر از رؤسای انجمن‌های علمی گروه پزشکی و تعدادی از نمایندگان آنان، مدیران ارشد رسانه ملی، مدیران شبکه های رادیویی و گزارشگران و خبرنگاران برگزار شد.
در این نشست پس از اشاره به رشد علمی در داخل کشور، افزایش تعداد دانشمندان ایرانی و ارتقاء جایگاه علمی در منطقه، بر الگو سازی و ارتباط مستمر میان رسانه ملی و انجمن های علمی تاکید شد. استفاده از فرصتها و امکانات رادیو در افزایش سواد سلامت و مقابله با برخی از هجمه ها نسبت به جامعه پزشکی و اهمیت جایگاه رسانه و نقش آفرینی آن در ارتباط مستمر با انجمن های علمی کشور مورد بررسی قرار گرفت.

در ادامه جلسه ضمن طرح نظرات روسای انجمن های علمی بر دعوت از کارشناسان برجسته با استفاده از همفکری انجمن های علمی در حوزه های مرتبط، ارتقاء سواد سلامت مخاطبان با توجه به پتانسیل های موجود و ضرورت تعریف پیوست سلامت در سیاستهای شبکه ای، تعیین اولویت ها در خصوص برقرار ارتباط مستمر میان انجمن های علمی و رسانه اشاره شد، توجه به گردشگری سلامت در رسانه، تهیه نقشه راه در کنار پیوست سلامت، قابلیت ارزیابی برنامه ها، برگزاری مستمر کمیته های تخصصی با حضور کارشناسان و اصحاب رسانه، پرهیز از نقدهای تخریبی به جای نقدهای سازنده با محوریت اخلاق، توجه بر دو وجهه اطلاع رسانی و جهت دادن در برنامه ها با دعوت نظامند از کارشناسان تاکید شد.

سپس آقای دکتر شاه آبادی معاون صدای رسانه ملی، ضمن توجه بر نظرات مطرح شده، تکمیل بانک اطلاعات کارشناسان به منظور احصاء کارشناسان مجرب در حوزه های تخصصی را عنوان کردند. اعتماد مخاطب به مطالب حوزه پزشکی در رسانه و اثر پذیری آنان، الگو سازی در رسانه در سال آتی با معرفی 50 شخصیت برجسته پزشکی از سوی متخصصان و انجمن های علمی از دیگر مواردی بود که معاون صدا در نشست شورای سیاست گذاری سلامت صدا اعلام کردند.
در پایان جلسه خانم دکتر اعتماد سعید از حضار برای شرکت در پویش ملی 30-60 و دومین جشنواره پیشگیری از سوانح و حوادث و اطلاع رسانی در این خصوص دعوت بعمل آوردند. همچنین تمبر یادبود پویش ملی
60-30 رونمایی و از سوی حاضران امضاء و عکس یاد بود این مراسم تهیه شد.

در این نشست بیانیه رؤسای انجمن‌های گروه پزشکی با مدیران ارشد و مدیران شبکه‌های رادیویی و معاون صدا ملی منتشر و در اختیار حضار قرار گرفت.

دسترسی سریع